Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Młoda kobieta chciała odebrać sobie życie. W porę do jej mieszkania przybyli policjanci

Data publikacji 29.09.2023

Do dramatycznej sytuacji doszło we wrocławskiej dzielnicy Fabryczna. 25-letnia kobieta próbowała odebrać sobie życie. Skierowani na miejsce funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działania. W wyniku rozmowy policjanci odwiedli kobietę od swojego zamiaru i nakłonili na skorzystanie z pomocy medycznej.

Interwencje w stosunku do osób, które chcą odebrać sobie życie, to dla policjantów jedne z najtrudniejszych sytuacji. Podejmujący działania w tym obszarze funkcjonariusze muszą wykazać się dodatkowymi umiejętnościami umożliwiającymi skuteczne negocjacje.

To od nich wówczas zależy życie tych, którzy decydują się na tak desperacki krok.

Do takiej sytuacji doszło w ubiegłym tygodniu na terenie działania Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna. W godzinach wieczornych otrzymali oni zgłoszenie, że młoda kobieta chce odebrać sobie życie. Trudnością był fakt, że przebywała ona sama w swoim mieszkania i nie było oczywiste czy policjantom uda się wejść do środka.

Na szczęście w tej sytuacji nie było potrzeby, aby pokonywać zabezpieczenia techniczne i skierowani na miejsce funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działania. Po trudnych negocjacjach udało się odwieść mieszkankę Wrocławia od desperackiego czynu, a następnie zapewnić jej pomoc medyczną. Zdecydowanie pomogły tu umiejętności policjantów, którzy w swojej służbie na co dzień, nie rzadko spotykają się takimi sytuacjami.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć gorsze chwile. Czasem przychodzą nam do głowy myśli, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, którzy dyżurują pod numerem telefonu 800 70 2222. Możemy też zajrzeć na stronę www.liniawsparcia.pl, na której znajduje się lista placówek, gdzie możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy sami radzić z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, bezpłatnie i anonimowo.

(KWP we Wrocławiu / kc)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony