Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po kredyt z amfetaminą

Data publikacji 30.06.2008

Dwóch mężczyzn, którzy na podstawie sfałszowanych zaświadczeń o zatrudnieniu usiłowali wyłudzić kredyt, zatrzymali policjanci z I komisariatu Policji w Radomiu. Przy jednym z nich policjanci zabezpieczyli 7 woreczków z amfetaminą. Po przeszukaniu w mieszkaniu jednego z mężczyzn funkcjonariusze znaleźli blisko kilogram amfetaminy o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych, u drugiego z kolei dokumentację bankową dotyczącą wyłudzeń pożyczek.

Policjanci z I komisariatu Policji w Radomiu zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy na podstawie sfałszowanych zaświadczeń o zatrudnieniu w jednym z banków usiłowali wyłudzić kredyt. Dwaj radomianie (27 i 28 lat) byli kompletnie zaskoczeni akcją Policji.

W trakcie przeszukania 28-latka funkcjonariusze znaleźli przy nim 7 woreczków z amfetaminą. Idąc tym tropem policjanci przeszukali mieszkania obu mężczyzn. W mieszkaniu 28-latka zabezpieczyli 830 gram amfetaminy. Z takiej ilości środków można uzyskać 8300 porcji podstawowych narkotyku. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad 33 tys. zł. Mężczyzna miał także duże ilości pustych woreczków z zapięciem strunowym. Z kolei w mieszkaniu 27-latka policjanci znaleźli dokumentację bankową dotyczącą zaciągania pożyczek.

Obu mężczyzn osadzono w policyjnym areszcie. 27-latka po przesłuchaniu został zwolniony do domu i będzie odpowiadał z wolnej stopy, natomiast wobec 28-latka Sąd Rejonowy w Radomiu zastosował tymczasowy areszt na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

To kolejna podobna realizacja policjantów z I komisariatu Policji. Tydzień temu funkcjonariusze zatrzymali dwóch radomian, którzy również na podstawie sfałszowanego zaświadczenia o zatrudnieniu usiłowali wyłudzić pożyczkę. U mężczyzn z mieszkaniach ujawniono wówczas kilkanaście torebek z marihuaną oraz torebki z amfetaminą, fifki, amunicję oraz dokumentację służącą do wyłudzeń pożyczek. Obu przedstawiono zarzuty posiadania środków odurzających, a jednemu z nich dodatkowo zarzut usiłowania wyłudzenia pożyczki.

Film Po kredyt z amfetaminą


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Po kredyt z amfetaminą (format flv - rozmiar 1.1 MB)

Powrót na górę strony