Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Pożyczyła" auto, aby kupić papierosy

Data publikacji 30.06.2008

Pięć minut po zgłoszeniu kradzieży auta policjanci zatrzymali sprawcę. Złodziejem okazała się 22-letnia kobieta, która – jak twierdzi – tylko pożyczyła pojazd. Chciała kupić papierosy i odstawić auto na miejsce. W chwili zatrzymania mieszkanka Iławy miała około 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Dochodziła godzina 1.25, gdy policjanci zostali powiadomieni przez mieszkańca Płońska o kradzieży jego opla, zaparkowanego na niestrzeżonym parkingu w Iławie. Podczas przeszukania ulic miasta policjanci zauważyli skradziony pojazd. Wewnątrz siedziały trzy młode kobiety, mieszkanki Iławy w wieku od 21 do 25 lat. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującej i pasażerek. Kierująca autem Emilia O. w chwili zatrzymania miała około 1,5 promila alkoholu w organizmie. Pozostałe kobiety również były nietrzeźwe. Noc spędziły w policyjnym areszcie.

Emilia O. po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut za zabór pojazdu w celu krótkotrwałego użycia oraz kierowania autem w stanie nietrzeźwości. Przyznała, że nie chciała ukraść samochodu, a jedynie podjechać do sklepu i kupić papierosy. Wyjaśniła też, że samochód uruchomiła, przy pomocy pozostawionych w drzwiach kluczyków. Teraz grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony