Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant wracając ze służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 02.10.2023

Sierżant Dawid Woźniak z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie, wracając po służbie do domu, zatrzymał nietrzeźwego kierującego pojazdem. Przeprowadzone badanie u 42-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego wykazało w jego organizmie blisko trzy promile alkoholu. Gdyby nie reakcja policjanta, jazda „na podwójnym gazie” mogłaby się skończyć tragicznie. Teraz 42-latek za swój występek odpowie przed sądem, a grożąca mu kara to nawet do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysokie świadczenie pieniężne.

Sierżant Dawid Woźniak, wracając do domu po zakończonej służbie, zwrócił uwagę na poruszający się samochód osobowy, którego sposób jazdy wskazywał, że kierujący może być nietrzeźwy lub pod wpływem podobnie działającego środka. Policjant postanowił zatrzymać pojazd, aby nie doszło do tragedii. Przy pomocy swojego auta bezpiecznie zatrzymał samochód i kierującego nim mężczyznę, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Podczas wymiany zdań z siedzącym za kierownicą mężczyzną, funkcjonariusz wyczuł od niego wyraźną woń alkoholu.

Policjant o zdarzeniu powiadomił dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, który na miejsce natychmiast skierował znajdujących się w służbie mundurowych. Ujęty mężczyzna zachowywał się agresywnie i cały czas próbował uciekać, ale sierżant Dawid Woźniak skutecznie udaremniał to kierującemu do czasu przyjazdu patrolu. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało w organizmie mężczyzny blisko 3 promile tej substancji. 42-latek trafił jednostki policji celem wytrzeźwienia i wykonania z nim dalszych czynności.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz kierującemu za popełnione przestępstwo grozić może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności zakaz kierowania pojazdami oraz wysokie świadczenie pieniężne.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony