Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znikał z hoteli nie płacąc rachunków

Data publikacji 30.06.2008

Policjanci z Iławy zatrzymali oszusta, który pod pretekstem złego stanu zdrowia chciał opuścić hotel nie płacąc za nocleg i wyżywienie. 57–latek, by uwiarygodnić swoje kłamstwo, wezwał nawet pogotowie. Personel hotelu wiedział o aktorskich zdolnościach swojego gościa i natychmiast powiadomił Policję. Skruszony oszust przyznał się, że w podobny sposób oszukał kilka innych hoteli. Teraz grozi mu kara nawet 8 lat więzienia.

Pracownik jednego z hoteli w Iławie powiadomił tamtejszych policjantów o wyłudzeniu usługi hotelowej przez mieszkańca Ełku. Z relacji zgłaszającego wynika, iż 57-letni Waldemar P. w miniony czwartek zameldował się w hotelu, gdzie przez dwie kolejne doby korzystał z noclegów i posiłków. Pracownicy hotelu na podstawie swoich spostrzeżeń i poczynionych ustaleń mogli podejrzewać tego mężczyznę o nieuczciwe zamiary. Poprosili go, aby na bieżąco uregulował należność za pobyt i wyżywienie. 57-latek wykręcał się. Twierdził, że nie ma przy sobie gotówki, jednak zapłaci kartą, jak tyko odnajdzie jej numer PIN. Pracownik hotelu ustalił, że mężczyzna w podobny sposób wyłudził usługi hotelowe na kilka tysięcy złotych w innych hotelach na terenie województwa. Najczęściej podstępem opuszczał hotel i meldował się w kolejnym. Wiedząc o tym, czujny personel hotelu bacznie obserwował swojego gościa.

Trwało to do momentu, gdy na parking hotelu przyjechało pogotowie, które wezwane zostało przez Waldemara P. Twierdził on, że źle się poczuł i potrzebuje pomocy lekarskiej. Personel hotelu podejrzewał, że ich gość chce się ulotnić nie płacąc za pobyt. W tej samej chwili o całym zdarzeniu powiadomieni zostali policjanci.

Nieuczciwy klient został zatrzymany w policyjnym areszcie. Przyznał się, że w ten sposób chciał oszukać personel hotelu. Jak się okazało mężczyzna tydzień wcześniej był dwukrotnie zatrzymywany przez olsztyńskich policjantów. Sposób działania nieuczciwego klienta w Olsztynie, Ostródzie i Ełku zawsze był taki sam.

Mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa i narażenie hotelu na straty w wysokości 970 zł. Policjanci postawili mu również zarzuty oszustwa w innych hotelach. Do tych czynów mieszkaniec Ełku również się przyznał. Teraz grozi mu nawet 8 lat więzienia.
Powrót na górę strony