Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 14 kg narkotyków przejęli puławscy kryminalni

Data publikacji 02.10.2023

Ponad 14 kilogramów suszu marihuany oraz krzewy konopi innych niż włókniste to bilans ubiegłotygodniowych działań policjantów z Puław zwalczających przestępczość narkotykową. Funkcjonariusze zatrzymali do tej sprawy trzech mężczyzn - 22-latka z powiatu puławskiego oraz 24 i 34-latka z powiatu opolskiego. Wszyscy trzej zostali tymczasowo aresztowani przez sąd.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Puławach kontynuując swoje działania wymierzone w przestępczość narkotykową zabezpieczyli kolejne narkotyki. Tym razem ujawnili i zabezpieczyli ponad 14 kilogramów suszu marihuany! Do sprawy zatrzymali trzech mężczyzn - jednego z powiatu puławskiego i dwóch z opolskiego.

Realizując działania w tej sprawie, policjanci przeszukali posesję zajmowaną przez 22-latka ujawniając u niego pół kilograma suszu marihuany oraz dwie posesje na terenie powiatu opolskiego. Tam z kolei, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 13 kilogramów suszu marihuany oraz  krzewy konopi innych niż włókniste. Susz znajdował się w plastikowych wiadrach w budynku gospodarczym, natomiast prawie trzymetrowe krzewy konopi rosły w sadzie, między drzewami jabłoni.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono od podejrzanych ponad 10 tysięcy zł. Wszyscy zatrzymani trafili najpierw do policyjnego aresztu, a po wykonaniu czynności procesowych w sprawie, m.in. zbadaniu zabezpieczonego suszu, mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Puławach. Na podstawie zebranego przez funkcjonariuszy materiału 22, 24 i 34-latek usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, 34-latek dodatkowo uprawy konopi innych niż włókniste oraz wytwarzania z nich środków odurzających. Decyzją puławskiego sądu, wszyscy podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

(KWP w Lublinie / kp)

Film Zabezpieczone narkotyki

Pobierz plik Zabezpieczone narkotyki (format mp4 - rozmiar 24.91 MB)

Powrót na górę strony