Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z ośrodka wczasowego do aresztu

Data publikacji 30.06.2008

Pięciu mężczyzn w wieku od 20 do 23 lat niedzielny wieczór zakończyło w policyjnym areszcie. Trafili tam po tym, jak zdemolowali jeden z ośrodków wczasowych paląc w ognisku meble ogrodowe. Suma strat przekroczyła 500 złotych. Za zniszczenie mienia i znieważenie interweniujących policjantów zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia.

Na widok policjantów próbowali ratować się ucieczką. Funkcjonariusze byli jednak szybsi i chwilę później cała piątka siedziała już w policyjnych radiowozach. Tak krótko można zrelacjonować finał niedzielnej imprezy, jaką zorganizowało sobie pięciu młodych mieszkańców Warszawy.

Tuż po 18.00 do oficera dyżurnego komisariatu Policji w Nieporęcie dotarła informacja o młodych awanturujących się mężczyznach, którzy w ośrodku wypoczynkowym przy ulicy Wczasowej w Białobrzegach rozpalili ognisko i wrzucają do niego meble ogrodowe. Na miejsce udał się natychmiast patrol Policji. Na widok mundurowych mężczyźni zaczęli uciekać. Na pomoc wezwano więc drugą załogę. Po krótkim pościgu cała piątka siedziała już w policyjnych radiowozach.

Teraz za zniszczenie mienia odpowiedzą przed sądem. Zarówno w trakcie zatrzymywania, jak i podczas całej interwencji, Adam O., Sebastian W., Łukasz N., Radosław B. i Jakub B. zachowywali się agresywnie w stosunku do interweniujących policjantów. Dodatkowo odpowiedzą więc za znieważenie funkcjonariuszy. Grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony