Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ewakuowali mieszkańców płonącego budynku

Data publikacji 03.10.2023

Szybka i sprawna reakcja szczecińskich mundurowych z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą i KMP uratowała życie mieszkańców domu wielorodzinnego, w którym wybuchł pożar. Dzięki przeprowadzonej przez nich ewakuacji podczas zdarzenia nikt nie ucierpiał. Funkcjonariusze wyprowadzili z budynku kilka osób.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (30.09/1.10.2023). Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o pożarze mieszkania w  domu wielorodzinnym. Natychmiast na miejsce został skierowany patrol policjantów z Komisariatu Nad Odrą.

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że pożar objął jedno z mieszkań. Duże zadymienie i wysoka temperatura były zagrożeniem dla życia i zdrowia mieszkańców. Na parterze w pokoju jak ustalili mundurowi znajdowały się dwie osoby, z których jedna ze względu na stan zdrowia nie mogła samodzielnie opuścić mieszkania.

W związku z tym sierż. Tomasz Chodowski i sierż. szt. Karol Berski niezwłocznie przez okno dostali się do środka. Poinformowali  będąca na zewnątrz policjantkę st.post. Klaudię Bartosińską, że seniorka nie wyjdzie przez okno. Policjantka wezwała zatem strażaków, którzy ugaszali ogień ze strony drzwi, by umożliwić ewakuację 74-latki.

W czasie akcji ratunkowej policjanci  z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą wraz z kolegami z KMP w Szczecinie ewakuowali kilka osób.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji przybyłych na miejsce pożaru funkcjonariuszy Policji i współdziałaniu z funkcjonariuszami Straży Pożarnej żaden z mieszkańców budynku nie odniósł obrażeń.

(KWP w Szczecinie)

  • policjanci z KMP wyprowadzają senikorkę
  • policjanci z KP Szczecin Nad Odrą ewakuują osobę
  • policjanci z wężem strażackim, w głębi płonący budynek
Powrót na górę strony