Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze Policji i Straży Granicznej zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczną ilość narkotyków, broń i amunicję

Data publikacji 03.10.2023

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Jeleniej Góry uzyskali informację, że na posesji mieszkańca powiatu kłodzkiego mogą znajdować się narkotyki oraz wyroby akcyzowe nielegalnego pochodzenia. Wspólne działania kłodzkich policjantów i strażników granicznych doprowadziły do zatrzymania 39-letniego mężczyzny i potwierdzenia posiadanych informacji. Podejrzany został tymczasowo aresztowany. Grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W trakcie przeszukania funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku oraz Placówki Straży Granicznej z Jeleniej Góry w pomieszczeniach gospodarczych zajmowanych przez 39-latka ujawnili znaczną ilość narkotyków metamfetaminę i marihuanę o wartości rynkowej blisko 25 tysięcy złotych.

Ponadto ujawniono  broń, amunicje oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy. Amunicja oraz papierosy ukryte były w  specjalnie przygotowanej skrytce. Funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki o wartości rynkowej blisko 25 tysięcy złotych. Ponadto oszacowano, że 39-latek posiadał blisko 131 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, czym uszczuplił podatek akcyzowy na ponad 122 tys. złotych. W trakcie prowadzonych czynności, wykorzystano psa służbowego wyspecjalizowanego w wykrywaniu środków odurzających i substancji psychotropowych.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po przeprowadzonych czynnościach usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ponadto usłyszał on zarzut posiadania broni i amunicji bez zezwolenia. Mężczyzna na wniosek policji i prokuratora został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

Nadodrzański Odział Straży Granicznej

broń leżąca na stole

  • Narkotyki znajdujące się w pojemniku
  • Amunicja, pociski w pojemniku
  • Opakowania papierosów w pudełku
  • Opakowania papierosów ułożone równo w kartonie
  • Talerz z połową karty kredytowej i resztką białego proszku
  • paczki papierosów znajdujące się w kartonie

Film Funkcjonariusze Policji i Straży Granicznej zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczną ilość narkotyków, broń i amunicję

Opis filmu: Funkcjonariusze Policji i Straży Granicznej zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczną ilość narkotyków, broń i amunicję - deskrypcja filmu w załączonym pliku

Pobierz plik Funkcjonariusze Policji i Straży Granicznej zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczną ilość narkotyków, broń i amunicję (format mp4 - rozmiar 18.89 MB)

Pliki do pobrania

  • 206.85 KB
    Deskrypcja filmu
Powrót na górę strony