Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzut zbrodni fakturowej dla 45-latka

Data publikacji 05.10.2023

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju zatrzymali mieszkańca województwa pomorskiego. 45- latek posługiwał się nierzetelnymi fakturami, opiewającymi ma kwotę ponad 1,6 miliona złotych oraz oszustwa podatkowe, w wyniku których Skarb Państwa mógł ponieść straty na łączną kwotę prawie 500 tysięcy złotych. Zatrzymanemu grozi nawet 15 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą w Jastrzębiu-Zdroju, w związku z prowadzonym śledztwem, zatrzymali 45-letniego mieszkańca województwa pomorskiego podejrzanego o oszustwa podatkowe.

Zatrzymany posługiwał się nierzetelnymi fakturami kosztowymi za fikcyjne usługi wyszukiwania klientów. Cała działalność widniała jako firma zajmująca się obrotem drewna. Mężczyzna zarządzał jedną z firm oraz był prezes zarządu innej firmy. Oszust posłużył się fikcyjnymi fakturami na łączną kwotę ponad 1,6 miliona złotych, w wyniku czego Skarb Państwa mógł ponieść straty na łączną kwotę prawie 500 tysięcy złotych. Proceder trwał ponad 2 lata i był stałym źródłem dochodu nieuczciwego przedsiębiorcy. Mundurowi zabezpieczyli dokumenty finansowe firmy w postaci nierzetelnych faktur świadczących o dokonanie oszustw podatkowych.

Prokurator Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju zastosował wobec 45- latka policyjny dozór oraz zakazał kontaktowania się ze wskazanymi osobami. Zastosowano także poręczenia majątkowe w wysokości 300 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu, oprócz dotkliwych kar finansowych, grozi do 15 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / sc)

Powrót na górę strony