Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja trzeźwość i prędkość

Data publikacji 30.06.2008

Dwóch kierowców straciło prawa jazdy, a trzech stanie przed sądem grodzkim za kierowanie pojazdem w stanie po spożyciu alkoholu - to wynik wzmożonych kontroli drogowych na terenie województwa zachodnio-pomorskiego. Nałożono również 11 mandatów karnych na kwotę 3,5 tys. zł na kierujących znacznie przekraczających dozwoloną prędkość na terenie miejscowości nadmorskich. Ponadto nałożono mandaty i odholowano samochody kierujących, którzy nieprawidłowo je parkowali, utrudniają ruch innym kierowcom.

Policjanci ruchu drogowego komendy powiatowej w Kamieniu Pomorskim w godzinach popołudniowych w niedzielę prowadzili wzmożone kontrole drogowe wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 102 i na terenach miejscowości nadmorskich. Głównym celem kontroli było sprawdzenie stanu trzeźwości kierowców. Policjanci zwracali szczególną uwagę ma kierujących przekraczających dopuszczalną prędkość i poruszających się samochodami bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Sprawdzano również, czy samochody są zaparkowane w prawidłowy sposób, a szczególnie co jest zmorą w okresie sezonu letniego, czy zastawiane są wjazdy i bramy.

Były to pierwsze rozpoczynające sezon letni wzmożone działania policjantów ruchu drogowego kamieńskiej Policji na nadmorskich drogach i w miejscowościach turystycznych.

Wynikiem tych działań jest zatrzymanych pięciu kierujących pojazdami. Dwóch z nich odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości. 37-letni Grzegorz C., mieszkaniec Wałbrzycha, kierował samochodem mając 1,3 promila alkoholu w organizmie. Drugi z mężczyzn, który odpowie przed sądem to 59-letni Andrzej M., mieszkaniec powiatu łobeskiego, który kierował samochodem mając 0,75 promila alkoholu w organizmie. Pozostała trójka kierujących odpowie przed sądem grodzkim za kierowanie samochodami w stanie po spożyciu alkoholu.

Wynikiem pracy patrolu nieoznakowanym radiowozem z video rejestratorem było nałożonych 11 mandatów karnych w kwocie 3,5 tys. zł na kierujących znacznie przekraczających dozwoloną prędkość na terenie miejscowości nadmorskich. Ponadto pięcioma mandatami ukarani zostali kierowcy za złe parkowanie, a trzem następnym odholowane zostały pojazdy za parkowanie przy wjazdach i bramach wjazdowych na tereny posesji.

Rozpoczął się sezon letni i na drogach oraz terenie nadmorskich miejscowości znacznie wzrosło natężenie ruchu pojazdów. Kierujący jak i piesi powinni liczyć się ze wzmożonymi kontrolami.

Wszyscy turyści przyjeżdżający na letni wypoczynek mogą liczyć na pomoc kamieńskich policjantów w sytuacjach związanych z dojazdem do miejscowości oraz miejsc do parkowania pojazdów. Prosimy również kierujących o korzystanie z tras turystycznych w szczególności w czasie weekendów. Przejazd tymi trasami, to unikanie korków na drogach i znaczne skracanie czasu przejazdu nad morze jak i powrotu do domu.
Powrót na górę strony