Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Poszedł w ślady brata"

Data publikacji 30.06.2008

Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali uciekającego granatowym passatem mężczyznę. W samochodzie funkcjonariusze znaleźli 8 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Pechowy uciekinier, to brat zatrzymanego wcześniej mężczyzny przewożącego luksusowym audi 11 tysięcy paczek papierosów.

Dzisiaj w nocy policjanci patrolujący rejon ulicy Lwowskiej w Rzeszowie, zauważyli bardzo szybko jadącego granatowego pasata na krakowskich rejestracjach. Gdy kierowca volkswagena zauważył radiowóz
przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze znający dokładnie rozkład ulic bez trudu zablokowali mu drogę ucieczki.

Już przy wstępnej kontroli okazało się, że kierowca nie posiada żadnych dokumentów. Sprawdzenie w policyjnych bazach danych wykazało, że zatrzymany mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do maja 2009 roku, a samochód nie jest zarejestrowany w Polsce. Dodatkowo tablice rejestracyjne, założone na passacie nie są przypisane do żadnego samochodu. Jednak na tym nie koniec. W bagażniku volkswagena funkcjonariusze znaleźli 8 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Rzeszowscy policjanci ustalili, że zatrzymany jest bratem mężczyzny, który we wtorek, 24 czerwca br. przewoził w luksusowym audi 11 tysięcy paczek nielegalnych papierosów.

Zatrzymanemu 41-letniemu mieszkańcowi Krakowa, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, spora grzywna i przepadek samochodu.

Foto: Andrzej Łapkowski- Super Nowości
Powrót na górę strony