Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przywiózł narkotyki zza granicy

Data publikacji 30.06.2008

Ponad 990 tabletek ekstazy, 790 gram marihuany i prawie 6 gram amfetaminy zabezpieczyli policjanci z Międzyrzecza. Wartość zabezpieczonych narkotyków to około 30 tys. zł. Wszystkie narkotyki należały do zatrzymanego wcześniej, podczas kontroli drogowej, 22-letniego mężczyzny. Sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Rozegrało się to w czwartek w jednej z miejscowości koło Skwierzyny. Uwagę policjantów zwrócił wyjeżdżający z lasu samochód osobowy, którego kierowca dziwnie się zachowywał. Policjanci postanowili sprawdzić stan trzeźwości kierującego. Był trzeźwy, jednak jego zachowanie wskazywało, że mógł być pod działaniem narkotyków. Podczas kontroli policjanci znaleźli przy nim 5 tabletek ekstazy oraz ponad 2 gramy amfetaminy.

Mając podejrzenia, że zatrzymany mężczyzna może mieć więcej narkotyków, policjanci przeszukali jego mieszkanie. W tym wypadku podejrzenia okazały się słuszne. W mieszkaniu mężczyzny policjanci znaleźli i zabezpieczyli 988 tabletek ekstazy, 788 gram marihuany i 5,7 grama amfetaminy. Wartość zabezpieczonych narkotyków to ok. 30 tys. złotych. Mężczyzna przyznał się, że narkotyki przywiózł zza granicy.

Sąd rejonowy zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomani za tego typu przestępstwa przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony