Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Opieka nad dzieckiem z 3,5 promilami

Data publikacji 30.06.2008

Matkę 7-latka z 3,5 promilami i ojca z 2,2 promilami alkoholu w organizmie zatrzymali policjanci Milanówka. Nieodpowiedzialni rodzice trzeźwieją w policyjnym areszcie, a ich synek został przekazany pod opiekę zawodowej rodziny zastępczej. W najbliższym czasie sąd zdecyduje, czy Małgorzata S. i Robert Ś. będą mogli dalej wychowywać małego Kacpra, nie narażając go na niebezpieczeństwo.

Anonimowi mieszkańcy Milanówka mogli przekonać się wczoraj ile znaczy informacja o zagrożeniu w porę przekazana Policji. Tuż przed godziną 19.00 po telefonie, z którego wynikało, że na ulicy Dębowej nietrzeźwi rodzice opiekują się dzieckiem, na miejscu natychmiast zjawił się policyjny patrol. Zaskoczona trójka dorosłych nie wyglądała na odpowiedzialnych opiekunów 7-letniego chłopca.

Mężczyzna i 2 kobiety przyznali się, że w obecności dziecka spożywali alkohol. Po chwili wyszło na jaw w jakim stanie opiekowali się Kacprem. Mężczyzna, a zarazem ojciec chłopca, miał w organizmie 2,2 promile alkoholu. Kobiety, w tym mama Kacpra miała 3,5 promila a jej znajoma 2,4. Ta ostatnia została zwolniona. Będzie jednak wyjaśniać, jaki był jej udział w alkoholowym spotkaniu. Małgorzata S. i Robert Ś. trafili do aresztu. Po wytrzeźwieniu odpowiedzą za swój brak odpowiedzialności i narażanie dziecka na niebezpieczeństwa.

Na szczęście 7-letniemu Kacperkowi nic się nie stało. Policjanci szybko zaczęli szukać dla chłopca bezpiecznego schronienia. Wraz z kuratorem sądowym zawieźli chłopca do zawodowej rodziny zastępczej, gdzie będzie czekał na decyzję sądu.
Powrót na górę strony