Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bilans drogowy pierwszego wakacyjnego weekendu

Data publikacji 30.06.2008

W pierwszy weekend wakacji na polskich drogach doszło do 450 wypadków, w których śmierć poniosło 45 osób, a 639 zostało rannych. Wielu z tych tragicznych w skutkach zdarzeń można było zapobiec. Niestety często jeszcze górę nad rozwagą i opanowaniem za kierownicą bierze brawura, szaleństwo i alkohol. W ciągu tych trzech dni policjanci zatrzymali 1621 pijanych kierowców.

Sucha nawierzchnia, bezchmurne niebo i wysoka temperatura powietrza to dla kierowców doskonałe warunki do jazdy. Wielu z nich stara się je wykorzystać, żeby jak najszybciej dojechać na miejsce, szczególnie teraz kiedy rozpoczęły się wakacje. Niestety, nie wszyscy potrafią zachować zdrowy rozsądek. I tak, podczas pierwszego wakacyjnego weekendu na polskich drogach doszło do 450 wypadków, w których śmierć poniosło 45 osób, a 639 zostało rannych. Tych tragedii można było uniknąć. Jak wynika z policyjnych statystyk najczęstszymi przyczynami zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość, niedozwolone wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa i alkohol. Pomimo apeli i kontroli drogowych w ciągu trzech dni, od 27 do 29 czerwca, funkcjonariusze zatrzymali 1621 pijanych kierowców.

W zeszłym roku w trakcie wakacji doszło do 8 937 wypadków drogowych, w których zginęło 1 052 osób, a 11 826 osób zostało rannych.
Powrót na górę strony