Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne tytuły Mistrzów Polski w Crossie

Data publikacji 10.10.2023

W sobotę, 7 października w miejscowości Kokotek pod Lublińcem odbyły się organizowane przez Jednostkę Wojskową Komandosów oraz Wojskowy Klub Biegacza META z Lublińca Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Crossie, czyli XXVII Bieg Przełajowy o Nóż Komandosa im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego.

W zawodach wzięło udział ponad 800 mundurowych z różnych formacji z całego kraju, m.in. Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Służby Celnej i Służby Ochrony Kolei. W sumie wystartowało 50 drużyn. Są to jedne z najbardziej prestiżowych zawodów tego typu w Polsce, a udział w nich jest bardzo ciężką i wymagającą próbą. 

Wytyczona w pięknych lublinieckich lasach trasa, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn miała dystans 10 kilometrów. Prowadziła leśnymi duktami z wieloma podbiegami i piaszczystymi odcinkami. Uczestnicy pokonywali trasę w umundurowaniu ćwiczebnym i wysokich butach taktycznych, co nie ułatwiało zadania.

Podobnie jak w poprzednich latach w zawodach uczestniczyli policjanci i policjantki, na czele z członkami Reprezentacji Polskiej Policji w lekkoatletyce. Bezkonkurencyjne okazały się nasze koleżanki, gdzie w kategorii kobiet z doskonałym czasem, 0:44:51s., najszybsza była st.sierż. Monika Stachowska (KWP w Poznaniu), zdobywając tym samym tytuł Mistrzyni Polski Służb Mundurowych w Crossie. Drugie zaś miejsce wywalczyła mł. asp. Anna Ficner (KWP we Wrocławiu), ponadto na 10 i 11 pozycji uplasowały się mł.asp. Beata Szatka (KWP w Opolu) i st.sierż. Agnieszka Jeż (KWP w Katowicach), dzięki czemu Reprezentacja polskiej Policji wywalczyła w klasyfikacji drużynowej złoto i tytuł Drużynowych Mistrzyń Polski.

Nasi koledzy w składzie: podinsp. Maciej Wojciechowski (Akademia Policji w Szczytnie), mł.asp. Arkadiusz Połeć (SP w Słupsku), st.post. Damian Skupiński (KWP w Łodzi), sierż. Mateusz Wolnik (KWP w Katowicach), sierż.szt. Paweł Wylężek (OPP w Katowicach) i sierż. Karol Kokosza (KWP w Olsztynie) tym razem musieli uznać wyższość żołnierzy z 7. Brygady Obrony Wybrzeża na czele z wielokrotnym Mistrzem Polski na różnych dystansach, Arturem Pelo. Ale nie wrócili z pustymi rękami. Nasi reprezentanci zdobyli tytuł Wicemistrzów Polski Służb Mundurowych w Crossie. Zwycięzców dekorowali m.in. Dowódca Komponentu Wojsk Specjalnych gen.dyw. Sławomir Drumowicz oraz gen.bryg. Mariusz Chmielewski.

Na wielkie brawa, gratulacje i słowa uznania zasługują wszyscy nasi koledzy i koleżanki startujący w tym niesamowicie wymagającym i trudnym biegu. Szczególne gratulacje i podziękowania dla członków Reprezentacji Polskiej Policji w lekkoatletyce za kolejne tytuły, budowanie chwały polskiej Policji i pozytywnego jej wizerunku.
 
Życzymy wszystkim kolejnych sukcesów!

(Kierownik Reprezentacji Polskiej Policji w Lekkoatletyce insp. Tomasz Kubicki  / KGP)

  • Uczestnicy zawodów
  • Uczestnicy zawodów
  • Uczestnicy zawodów
  • Policjanci, którzy wzięli udział w zawodach
  • Uczestnicy zawodów na podium
  • Uczestnicy zawodów na podium
Powrót na górę strony