Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zachodniopomorscy policjanci testują bmw

Data publikacji 30.06.2008

Zachodniopomorscy policjanci będą testować bmw wyposażone w videorejestratory. Od lipca na drogach w całym województwie funkcjonariusze z ruchu drogowego będą pełnili służbę w tych użyczonych pojazdach. Policjanci przetestują dwa takie samochody.

Dziś policjantom przekazano pierwszy model bmw. Zaletą samochodu jest silnik turbo diesel o pojemności 2 litrów i mocy prawie 200 koni mechanicznych. Pojazd ma napęd na tylną oś oraz system kontroli trakcji. Wyposażony jest w sygnały pojazdu uprzywilejowanego oraz wyświetlacz, na którym podawane są polecenia dla kierowcy jadącego za radiowozem. Samochód wewnątrz ma również videorejestrator, który nagrywa wykroczenia popełniane przez kierowców oraz wskazuje prędkość, z jaką obserwowany kierowca się porusza.

Nowością powyższego sytemu są zamontowane dwie kamery rejestrujące obraz z przodu i z tyłu pojazdu. Kamera tylna umożliwia policjantom rejestrację wykroczeń np. rozmowa przez telefon komórkowy, jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, nieprawidłowe przewożenie dzieci oraz przekraczanie dozwolonej prędkości.

Policjanci będą pełnić służbę przede wszystkim w pasie nadmorskim, gdzie w okresie letnim zwiększa się kilkukrotnie ruch pojazdów. Drugi pojazd bmw zostanie użyczony policjantom na początku lipca.
Powrót na górę strony