Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawali w Internecie podrobione kosmetyki światowych marek. Policjanci zatrzymali 4 osoby, zlikwidowali magazyn i zabezpieczyli kilka tysięcy sztuk produktów

Zatrzymaniem 4 osób, z czego 3 podejrzanych o wprowadzenie do obrotu kosmetyków i perfum oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi, zakończyły się czynności przeprowadzone przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Przestępcy ze swojej działalności osiągnęli przychód około 8 000 000 zł. Ujawniony i zlikwidowany został również magazyn, w którym zabezpieczonych zostało kilka tysięcy sztuk produktów. Policjanci cały czas pracują nad tą sprawą.

Praca funkcjonariuszy z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku z/s w Sopocie pozwoliła na zatrzymanie 4 osób i postawienie zarzutów 3 z nich. Ponadto policjanci, na terenie powiatu starogardzkiego, ujawnili magazyn, w którym przechowywane były kosmetyki i perfumy oznaczone podrobionymi znakami towarowymi.

Podejrzani mężczyźni działali wbrew przepisom ustawy Prawo własności przemysłowej. 4 października, dzień po ich zatrzymaniu, trzem z nich, 33, 36 i 41- latkowi ogłoszone zostały zarzuty z art.  305 ust. 1 i 3 tejże ustawy. 36-latek odpowie również za złamanie przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, tj. art. 62 ust. 2, ponieważ policjanci podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania ujawnili blisko 0,5 kg suszu roślinnego. Zabezpieczone środki przekazane zostały do Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gdańsku, celem wydania opinii chemicznej.

Policjanci ustalili, że w przestępczym procederze wykorzystywanych było kilka rachunków bankowych, które zostały zablokowane. Zabezpieczone zostało ponadto mienie,  w postaci 21.000 zł oraz samochód osobowy marki Jaguar, o wartości około 80.000 zł.   

Prokurator wydał postanowienie o zastosowaniu policyjnego dozoru, zakazu opuszczania kraju oraz zastosowaniu poręczenia majątkowego.

(KWP w Gdańsku / kp)

  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną w magazynie
  • policjant z zatrzymanym przy radiowozie
  • policjant i policjantka z zatrzymanym mężczyzna zakutym w kajdanki przy radiowozie, drugi policjant przeszukuje bagażnik samochodu
  • marihuana w foliowych woreczkach
Powrót na górę strony