Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przy pomocy drona obserwowali zachowania kierowców na Rondzie Fordońskim

Data publikacji 11.10.2023

Policjanci z bydgoskiej "drogówki" kolejny raz przyglądali się zachowaniom kierowców na bydgoskich ulicach. Tym razem obserwowali Rondo Fordońskie w Bydgoszczy. Do działań wykorzystali policyjnego drona. Niestety, nadal nie wszyscy kierowcy przestrzegają przepisów. W tym przypadku chodzi głównie o kwestie wjazdu na skrzyżowanie lub zjazdu z niego na czerwonym świetle.

Wczoraj, 10 października przed południem policjanci przeprowadzili działania z użyciem policyjnego drona. Tym razem "pod lupę" wzięli Rondo Fordońskie w Bydgoszczy.

Policyjna kamera obserwowała kierujących, którzy nie stosowali się do znajdującego się tam oznakowania, a przede wszystkim sygnalizacji świetlnej i wjeżdżali na rondo lub z niego zjeżdżali na czerwonym świetle. Patrole zmotoryzowane, znajdujące się za mostem Pomorskim, były informowane przez obsługę drona o niezdyscyplinowanym kierowcy. Mundurowi zatrzymywali wskazane auto i rozliczali osobę siedzącą za kierownicą za popełnione wykroczenie.

W trakcie działań policjanci ujawnili 12 kierowców, którzy wjechali na czerwonym świetle na skrzyżowanie lub z niego zjeżdżali. 11 z nich zostało ukaranych mandatem karnym, a w sprawie jednego mundurowi sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

Taryfikator, za tego typu wykroczenie, przewiduje mandat w wysokości 500 złotych oraz 15 punktów karnych.

Przypominamy!

Żółte światło na sygnalizatorze oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie! Przepisy drogowe dopuszczają możliwość przejazdu na tym świetle tylko w przypadku, gdy samochód znajduje się już tak blisko sygnalizatora, że kierowca nie ma żadnej możliwości zatrzymania się bez gwałtownego hamowania, co stworzyłoby zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Przypominamy, że sygnał ten oznacza jednocześnie, że za chwilę zapali się światło czerwone!

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozsądek i prawidłowe zachowanie na drodze! Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo jako uczestników ruchu drogowego zależy w głównej mierze od nas samych! Brak należytej ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do nawet tragicznych w skutkach zdarzeń!

(KWP w Bydgoszczy / kc) 

 

 

Powrót na górę strony