Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował i okradł taksówkarza – napastnik szybko zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 12.10.2023

Skuteczna praca policjantów z Iłowej pozwoliła wytypować a następie zatrzymać podejrzanego o dokonanie rozboju na kierowcy taksówki. Po wykonanym kursie „klient” zaczął szarpać taksówkarza i grozić mu uszkodzeniem ciała, a gdy doprowadził go do stanu bezbronności, przywłaszczył jego portfel. Zatrzymany 24-latek, który został tymczasowo aresztowany, był także poszukiwany do odbycia kary ponad roku pozbawienia wolności.

W niedzielę (8 października) do Komisariatu Policji w Iłowej wpłynęło zawiadomienie dotyczące rozboju dokonanego na kierowcy taksówki w Wymiarkach. Jak ustalono, mężczyzna zamówił za ustaloną kwotę kurs z Żar do Wymiarek. Po wykonanym kursie „klient” stał się agresywny, zażądał zwrotu należności, zaczął szarpać kierowcę, a także grozić uszkodzeniem ciała. W wyniku swojego działania dokonał przywłaszczenia portfela wraz z pieniędzmi w kwocie 900 złotych, a następnie wybiegł z taksówki i uciekł w nieznanym kierunku. Według zgłoszenia sprawcą miał być młody mężczyzna w wieku około 20-30 lat.

W wyniku podjętych działań przez kryminalnych z Komisariatu Policji w Iłowej, wytypowano podejrzaną osobę oraz jej miejsce zamieszkania. Zaraz potem policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca Częstochowy. Podczas wykonywanych czynności ustalono, że jest on również poszukiwany przez sąd w Częstochowie w celu odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze roku i dwóch miesięcy.

Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował wniosek o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego. W środę rano (11 października) Sąd Rejonowy w Żaganiu zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Przestępstwo jakiego się dopuścił jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 2 do 15 lat.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

Powrót na górę strony