Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

4,5 promila alkoholu u kierowcy TIRa

Data publikacji 19.07.2006

Policjanci z trzebnickiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który w stanie upojenia alkoholowego kierował ciężarówką.

18 lipca b.r. po godzinie 16.00 funkcjonariusze otrzymali informację, że drogą krajową nr 5 w okolicy Trzebnicy jedzie samochód ciężarowy marki Renault i dziwnie zachowuje się na drodze. Policjanci natychmiast podjęli poszukiwania we wskazanym odcinku drogi. Zauważyli opisany samochód na parkingu
w miejscowości Wysoki Kościół.

Podczas kontroli funkcjonariusze stwierdzili, że 34 - letni kierowca ciężarówki jest kompletnie pijany. Przeprowadzone badanie wykazało u niego ponad 4,5 promila alkoholu. Mężczyzna z rozbrajającą szczerością stwierdził, że zjechał przed chwilą na parking żeby się przespać, ponieważ jest pijany i nie ma siły dalej jechać.

Z relacji świadków, którzy widzieli ciężarówkę wjeżdżającą na parking, wynika, że kierowca zachowywał się jakby robiło mu się słabo. Jak ustalono, zatrzymany był w drodze z Opola do Poznania. Przewoził drewniane szpule na przewody. Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia, a samochód zabezpieczony. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony