Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradali warsztaty w pięciu województwach

Data publikacji 30.06.2008

Kryminalni z Poznania wspólnie z kryminalnymi z Nowego Tomyśla zatrzymali 6 osobową grupę przestępczą, która od co najmniej 2 lat włamywała się do firm wulkanizacyjnych. Przestępcy kradli felgi, opony, kompletne koła oraz wyposażenie warsztatów na terenie pięciu województw. Na swoim koncie co najmniej 30 takich włamań, a wartość skradzionych akcesoriów samochodowych i warsztatowych przekroczyła pół miliona złotych. Grozi im do 10 lat więzienia.

W ręce policjantów wpadła 6 osobowa grupa przestępcza, która od 2006 roku włamywała się do warsztatów wulkanizacyjnych na terenie województwa wielkopolskiego, dolnośląskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego i kujawsko pomorskiego. Łącznie odnotowano 32 takie włamania, a łupem złodziei padło mienie wartości ponad pół miliona złotych.

Aleksander G. lat 40 , Jarosław S. lat 38 mieszkańcy województwa śląskiego, Daniel K. Lat 42, Andrzej S. lat 55 , Przemysław F. Lat 30 i Szymon S. wszyscy z Wronek w Wielkopolsce, działali w różnych konfiguracjach w grupie trzy lub czteroosobowej. Poruszali się busami z wypożyczalni samochodowych.

W każdym przypadku mechanizm działania przestępczej grupy był podobny. Do wytypowanego warsztatu podjeżdżali pod osłoną nocy, rozrywali kłódki i wybijali szyby w oknach przez które wynosili opony, felgi, całe komplety kół i specjalistyczne narzędzia wulkanizacyjne. Jak oceniają śledczy prowadzący sprawę, jednorazowo łupem złodziei mogło „paść” mienie wartości ponad 15 tys. złotych.

W chwili obecnej policjanci są na tropie paserów, którzy systematycznie odbierali od złodziei „trefny” towar.

Wszyscy zatrzymani mają już swój ślad w kartotekach policyjnych. Mają na swoim koncie włamania i kradzieże, a jeden z nich – Przemysław F. to recydywista.

Za włamania do warsztatów i kradzieże z nich akcesoriów samochodowych grozi im do 10 lat więzienia.
Powrót na górę strony