Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA oszukiwał "na wnuczka"

Data publikacji 30.06.2008

Kryminalni z komendy wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który działając metodą "na wnuczka" wyłudzał od starszych osób znaczne kwoty pieniężne. Ponadto był on poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania za popełnienie takich samych przestępstw w Niemczech. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Mężczyzna został zatrzymany w chwilę po tym, jak odebrał pieniądze od starszej pani. Wszystko co było wcześniej opisały kryminalne scenariusze działań przestępczych tzw. metodą „ na wnuczka”. Była wytypowana ofiara- starsza osoba , wykręcony do niej numer telefonu, przedstawienie się jako wnuczka i prośba o pilną pożyczkę gotówki na zakup atrakcyjnej działki budowlanej. Po zgodzie na podane warunki rozmówca , czyli rzekoma wnuczka, wskazuje wiarygodną osobę, która odbierze pieniądze. W tym przypadku miał to być notariusz.

Policjanci zatrzymali oszusta w wyniku zorganizowanej zasadzki. 39 letni Aleksander Ł. z Poznania wpadł zaraz po odebraniu pieniędzy od starszej pani. Śledczy, na podstawie zebranych wcześniej materiałów już wiedzą, że mężczyzna ten ma na swoim koncie co najmniej kilkadziesiąt podobnych przestępstw. Działając w ten sposób wyłudził od swoich ofiar w ciągu dwóch ostatnich miesięcy kwotę przekraczającą 100 tys. złotych.

Zatrzymany 39 latek uprawiał ten przestępczy proceder nie tylko w Polsce. Był poszukiwany również w Niemczech Europejskim Nakazem Aresztowania za podobne przestępstwa.
Powrót na górę strony