Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za podpalenie

Data publikacji 17.10.2023

Policjanci ustalili i zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który podpalił dom w miejscowości Golcowa. Mężczyzna był jednym z domowników. Wczoraj prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec mężczyzny.

W piątek, 13 października przed godziną 22.00 służby zostały zaalarmowane o pożarze domu w miejscowości Golcowa. Na miejscu pracowali policjanci oraz funkcjonariusze straży pożarnej. Pomimo akcji gaśniczej, cały budynek spłonął od środka. Biegły z zakresu pożarnictwa stwierdził, że ogień pojawił się w budynku gospodarczym przylegającym bezpośrednio do domu jednorodzinnego i został podłożony przez inną osobę.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego, jeszcze tej samej nocy ustalili i zatrzymali mężczyznę mogącego mieć związek z tym zdarzeniem. Okazał się nim 43-letni mężczyzna, jeden z najbliższych członków rodziny mieszkający w tym domu.

Zgromadzony materiał pozwolił na postawienie mężczyźnie zarzutu. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec 43-latka trzymiesięczny areszt tymczasowy.

(KWP w Rzeszowie / kc)

Powrót na górę strony