Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani rozbójnicy

Data publikacji 01.07.2008

Policjanci z Mierzyna zatrzymali dwóch sprawców rozboju. Mężczyźni napadli na 50-latka i grożąc mu pobiciem zabrali ubranie, telefon komórkowy, torbę z pieniędzmi, kartami bankomatowymi oraz dokumentami. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna wracał pieszo z zakupów do swojego miejsca zamieszkania. Był pod wpływem alkoholu. Chroniąc się przed ulewą, schował się w pobliskie krzaki. Po chwili obok niego przejechał volkswagen polo. W pojeździe znajdowali się znani mu z widzenia mieszkańcy okolicznych wiosek. Mężczyźni zatrzymali auto i podeszli do niego. Byli nietrzeźwi. Zażądali pieniędzy. Kiedy powiedział, że nie ma, siłą zaciągnęli go do samochodu i wrzucili do bagażnika auta. Po przejechaniu kilkuset metrów zatrzymali pojazd. Ponownie zażądali od niego pieniędzy. Gdy ten upierał się, iż nie ma gotówki, sprawcy zażądali, aby rozebrał się i oddał im torbę, którą miał przy sobie. Pokrzywdzony w obawie o własne życie wykonał polecenia i oddał torbę z pieniędzmi, telefonem komórkowym, dokumentami i kartami płatniczymi. Sprawcy odjechali z łupem. Pokrzywdzony półnagi dotarł do swego miejsca zamieszkania i powiadomił Policję.

Policjanci z Mierzyna natychmiast rozpoczęli intensywne działania. Szybko wpadli na trop sprawców. Obaj napastnicy zostali zatrzymani. Okazali się nimi 34-letni Sylwester B oraz 54 –letni Ryszard K. Odzyskano również skradzione mienie, brak jedynie było zrabowanej gotówki.

Wczoraj na wniosek policjantów wobec obu mężczyzn zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru i zakazu opuszczania kraju. Za rozbój grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo Sylwester B. odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.
Powrót na górę strony