Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzenie CBŚ w narkobiznes

Data publikacji 01.07.2008

Prawie 20 milionów złotych – tyle na działaniach Centralnego Biura Śledczego stracił biznes narkotykowy w Polsce w ciągu pięciu miesięcy tego roku. Dziesiątki kilogramów przejętych środków odurzających to efekt konsekwentnej i czasami wielomiesięcznej pracy policjantów tego biura. Policjanci zlikwidowali 8 nielegalnych laboratoriów.

Między innymi 67 kilogramów amfetaminy, 113 tysięcy tabletek ekstazy, 40 kilogramów haszyszu, 58 kilogramów marihuany, 75 kilogramów heroiny i 2 kilogramy kokainy zabezpieczyli policjanci Centralnego Biura Śledczego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku. Funkcjonariusze szacują, że wartość zabezpieczonych przez nich narkotyków sięga prawie 20 milionów złotych.

Odzyskanie takich ilości narkotyków to w głównej mierze efekt konsekwentnej i wielomiesięcznej pracy policjantów CBŚ, którzy zajmują się zwalczaniem narkobiznesu w Polsce. Coraz lepsze rozpoznanie w świecie przestępczym, skuteczne metody pracy operacyjnej, docieranie do hurtowników i wytwórców narkotyków przekładają się na dziesiątki przeprowadzonych w tym roku realizacji i w setki kilogramów zabezpieczonych środków odurzających, które nie trafią do szkół, dyskotek i na ulice. A to z kolei jest poważnym ciosem w światek narkotykowy, który odczują przestępcy zajmujący się tego rodzaju biznesem.

W ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali 8 nielegalnych laboratoriów, w których produkowane były narkotyki. W trakcie tych realizacji policjanci zabezpieczyli między innymi półprodukty i sprzęt do ich produkcji. Na tym jednak nie poprzestali.

25 czerwca funkcjonariusze CBŚ zatrzymali 13 członków zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się handlem i przemytem narkotyków na dużą skalę. Z ustaleń policjantów wynika, że członkowie bandy w ciągu 6 lat zdołali wprowadzić na rynek około 70 kilogramów środków odurzających.

16 czerwca 11 podejrzanych trafiło do aresztu po akcji przeprowadzonej przez CBŚ. I w tym przypadku grupa zajmowała się obrotem narkotykami na dużą skalę. Liczyli na bezkarność swojego działania, nie spodziewali się uderzenia policjantów. Grupa miała na swoim koncie także uprowadzenia, rozboje i spalenie samochodu.

7 czerwca funkcjonariusze zlikwidowali plantację marihuany ukrytą w podziemnym silosie. W trakcie tej realizacji w ich ręce na gorącym uczynku wpadło dwóch handlarzy, którzy próbowali sprzedać 6 kilogramów narkotyków.
  • Ekstazy zabezpieczone w Gdańsku 30 maja
  • 3,5 kg marihuany zabezpieczonej w Lublinie - narkotyki ukryte były w pralko-suszarce
  • Podczas czerwcowej akcji w Radomiu policjanci CBŚ zatrzymali 3 handlarzy narkotyków

Nagranie audio Mówi sierż. Agnieszka Hamelusz z wydziału prasowego KGP

Pobierz plik Mówi sierż. Agnieszka Hamelusz z wydziału prasowego KGP (format mp3 - rozmiar 2.07 MB)

Powrót na górę strony