Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za rozbój

Data publikacji 01.07.2008

Dzisiaj nad ranem policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego KSP wspólnie ze strażnikami miejskimi zatrzymali pięć osób. Sprawcy zaatakowali siedzącego na przystanku autobusowym mężczyznę. Grożąc pobiciem zabrali mu telefon komórkowy i portfel z dokumentami i pieniędzmi. Funkcjonariusze odzyskali skradzione rzeczy. Zatrzymanym grozi teraz do 12 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj nad ranem, około 4:40 jadąca ul. Marszałkowską policyjna załoga z wydziału wywiadowczego zauważyła grupkę kilku osób szarpiących siedzącego na przystanku mężczyznę. Natychmiast do zatrzymania przystąpili policjanci i strażnicy miejscy, którzy obserwowali zdarzenie. Funkcjonariusze zatrzymali trzech ze sprawców a strażnicy dwóch pozostałych. W czasie przeszukania policjanci odzyskali część przedmiotów skradzionych siedzącemu na przystanku mężczyźnie.

Policjanci ustalili w rozmowie z pokrzywdzonym przebieg zdarzenia. Okazało się, że podeszło do niego pięć osób, w tym jedna kobieta i uderzając go w twarz zażądali wydania cennych przedmiotów. Gdy je otrzymali odeszli. Po chwili wszyscy zostali zatrzymani. 19-letni Kamil M., 35-letni Piotr H., 30-letnia Izabela P., 26-letni Rafał S., i 18-letni Adrian O. trafili do śródmiejskiej komendy. Dzisiaj po przeprowadzeniu czynności śledczych i ustaleniu udziału poszczególnych osób w rozboju zostaną im przedstawione zarzuty. Za czyn, którego się dopuścili może grozić im do 12 lat więzienia.
Powrót na górę strony