Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził, że się podpali w bibliotece. Kamiennogórscy dzielnicowi zapobiegli tragedii

Data publikacji 18.10.2023

Kamiennogórscy dzielnicowi – sierż. szt. Łukasz Izworski oraz sierż. Daniel Pilarski – z narażeniem własnego życia i zdrowia, wbiegli do zadymionego pomieszczenia i obezwładnili mężczyznę, który oblał się łatwopalną substancją i groził, że podpali się w bibliotece miejskiej w Kamiennej Górze. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a nietrzeźwy 47-latek trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w miniony wtorek w godzinach porannych w Kamiennej Górze. Miejscowi policjanci otrzymali informację, że 47-letni mężczyzna wtargnął do budynku biblioteki miejskiej, po czym oblał siebie oraz wylał na podłogę łatwopalną substancję. Następnie podpalił podłogę, jednak szczęśliwie ogień się nie rozprzestrzenił. Osoby znajdujące się w środku powiadomiły służby i przed ich przybyciem, udało się im opuścić pomieszczenia biblioteki. Dodatkowo przygotowali również gaśnicę, aby użyć jej w razie potrzeby. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Na miejsce natychmiast przyjechali kamiennogórscy dzielnicowi sierż. szt. Łukasz Izworski oraz sierż. Daniel Pilarski, którzy z narażeniem własnego zdrowia i życia, zapobiegli tragedii. Pomimo zadymienia pomieszczenia, weszli do środka i zobaczyli mężczyznę, który w ręku trzymał zapalniczkę i szedł w ich kierunku mówiąc, że chce się podpalić. Policjanci wiedzieli, że nie mogą stracić ani chwili i wykorzystując swoje doświadczenie oraz umiejętności obezwładnili mężczyznę. Oprócz zapalniczki, mundurowi zabezpieczyli także nóż, który mężczyzna miał przy sobie.

Dalsze czynności wykazały, że 47-latek znajdował się w stanie nietrzeźwości. W organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna został w asyście policji przewieziony do szpitala celem konsultacji psychiatrycznej, a następnie osadzony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych do wytrzeźwienia oraz wyjaśnienia.

Kamiennogórscy policjanci na miejscu przeprowadzili czynności procesowe, które mają na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności, a także pobudek tego czynu.

(KWP we Wrocławiu / kc)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony