Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany 16-latek jeździł ulicami miasta

Data publikacji 01.07.2008

Policjanci ze Środy Wlkp. zatrzymali nietrzeźwego 16-latka, który pożyczonym BMW jeździł ulicami miasta. Na jednym ze skrzyżowań nie zapanował nad pojazdem i wjechał na chodnik uderzając w zaparkowany samochód. Młodzieniec za swoje nieodpowiedzialne i lekkomyślne zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym.

Wczoraj o 21:00 w Środzie Wlkp. na skrzyżowaniu ul. Kościuszki z ul. Kilińskiego rozpędzone BMW wjechało na chodnik uderzając w zaparkowanego forda fiestę. Na szczęście chodnikiem nie szedł żaden pieszy i nie doszło do tragedii.

Policjanci, którzy pojechali na miejsce sprawdzili wszystkie okoliczności zdarzenia. Ustalili, że kierowcą samochodu był 16-letni mieszkaniec miasta, który oczywiście nie posiadał prawa jazdy ze względu na młody wiek. Policjanci sprawdzając dokumenty chłopaka poczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Wobec tego przeprowadzili wstępne badanie trzeźwości, które wykazało 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Nieletni "rajdowiec" tłumaczył funkcjonariuszom, że samochód pożyczył mu kolega, który nie wiedział o jego planach urządzenia "jazdy próbnej" ulicami miasta.

Teraz za swoje lekkomyślne zachowanie 16-ltek odpowie przed sądem rodzinnym, który zdecyduje jakie konsekwencje poniesie.
Powrót na górę strony