Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z 4 promilami prowadził wyładowaną ciężarówkę

Data publikacji 01.07.2008

Aż 4 promile alkoholu w organizmie miał skontrolowany przez policjantów ruchu drogowego na warszawskiej Ochocie kierowca ciężarówki. Na szczęście szybka reakcja funkcjonariuszy zapobiegła tragedii. 44-letni Adam J. z Warszawy odpowie teraz za kierowanie po alkoholu. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Aż strach pomyśleć, do jakiej tragedii na drodze mogłoby dojść z udziałem tego nietrzeźwego kierowcy. 44-latek jechał wyładowaną ciężarówką przez centrum miasta. Na ulicy Bitwy Warszawskiej wypatrzyli go policjanci ruchu drogowego pełniący służbę na Ochocie. Kierowca nie potrafił trzymać się jednego pasa jezdni. Wszystko wskazywało na to, że jest pod wpływem alkoholu. Szybko okazało się, że policjanci mieli rację.

Zatrzymali kierowcę do kontroli. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości wyszło na jaw, że ma on ponad 4 promile alkoholu w organizmie. 44-letni Adam J. trafił do izby wytrzeźwień.

Po przesłuchaniu, zostaną mu przedstawione zarzuty, a sąd zdecyduje o konsekwencjach karnych. Za kierowanie po alkoholu mężczyźnie grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.
Powrót na górę strony