Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Paliwowy oszust usłyszał zarzuty

Data publikacji 19.07.2006

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego wspólnie z policjantami z komendy wojewódzkiej w Szczecinie zlikwidowali w Gdańsku nielegalną mieszalnię paliw. Zabezpieczono ok 50 ton paliw nie spełniających norm jakościowych. Zarzymany 46-letni mieszkaniec miasta usłyszał m.in zarzut prania brudnych pieniędzy.

Do zatrzymań doszło już w marcu. Jednak postawienie zarzutów Krzysztofowi M. było możliwe dopiero teraz, po uzyskaniu wyników ekspertyzy zabezpieczonego paliwa. Tymczasowo aresztowany mężczyzna usłyszał czytery zarzuty. Dotyczą one prania brudnych pieniędzy, poświadczania nieprawdy, obrotu paliwami nie spełniającymi norm jakościowych oraz zagrożenia życia i zdrowia. Jak ustalono skarb państwa stracił na nielegalnej działalności około 1 mln zł.

Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli u aresztowanego na poczet przyszłych kar samochody oraz nieruchomości o łącznej wartości 300 tys. zł.

Marcowe zatrzymanie to efekt większej sprawy paliwowej prowadzonej przez Centralne Biuro Śledcze w Szczecinie. W sumie do tej pory aresztowano już 8 osób.

Powrót na górę strony