Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli paliwo warte 6 tys. zł

Data publikacji 01.07.2008

Trzech mężczyzn, podejrzanych o kradzież paliwa z koparek na terenie żwirowni, zatrzymali starogardzcy policjanci. Funkcjonariusze ujęli ich na gorącym uczynku, kiedy próbowali ściągnąć paliwo z kolejnego pojazdu. W sumie ukradli prawie 1,5 tys. litrów oleju napędowego wartego ponad 6 tys. zł. Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z posterunku w Skarszewach otrzymali informację o kradzieżach paliwa z koparek pracujących na terenie żwirowni w Demlinie. Proceder ten trwał od kilku dni. Zebrane informacje doprowadziły policjantów do sprawców.

Zatrzymano ich dzisiaj, około godziny 3:00 w nocy. Wpadli na gorącym uczynku. Kiedy policjanci przyjechali na teren żwirowni mężczyźni przygotowywali się do kolejnej kradzieży. Na widok radiowozu zaczęli uciekać. Jednak po krótkim pościgu zostali zatrzymani.

Policjanci ustalili, że członkowie grupy w czerwcu br. co najmniej dwukrotnie na terenie tej samej żwirowni z baków koparek ukradli prawie 1,5 tys. litrów oleju napędowego na łączną kwotę ponad 6 tys. zł. Ponadto z jednej z ładowarek zabrali CB radio.

Mężczyźni w wieku od 15 do 21 lat przyznali funkcjonariuszom, że dzisiejszej nocy przyjechali dokonać kolejnej kradzieży.

Pełnoletnim zatrzymanym za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast nieletni stanie przed sądem rodzinnym.
Powrót na górę strony