Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strzelał z wiatrówek w centrum miasta

Data publikacji 01.07.2008

Lubińscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w centrum miasta urządził sobie strzelaninę z dwóch wiatrówek. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Jeżeli jednak okaże się, że swoim zachowaniem 38-latek naraził inne osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, może mu grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

38-latka, który poczuł się jak kowboj rodem z Dzikiego Zachodu, zatrzymali policjanci z komendy powiatowej Policji w Lubinie. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna, który spożywał alkohol w jednym z lokali gastronomicznych miał przy sobie dwie wiatrówki. W przerwach między jedną a drugą "kolejką" wychodził z lokalu do pobliskiego parku i….strzelał gdzie popadnie. Zaniepokojeni tą sytuacją klienci, poprosili o pomoc Policję.

Zatrzymany 38-latek jak nietrudno się domyśleć był pijany. Badanie wykazało u niego blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze przewieźli go do policyjnego aresztu i zabezpieczyli obydwie jego wiatrówki.

W wyniku strzelaniny na szczęście nikt nie ucierpiał. 38 – latek może jednak odpowiedzieć za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia innych osób, za co grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony