Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dojedź motocyklem do końca wakacji

Data publikacji 05.07.2008

Dziś w CSP w Legionowie zainaugurowano ogólnopolską kampanię zainicjowaną przez biuro ruchu drogowego KGP "Dojedź motocyklem do końca wakacji". Partnerem kampanii jest firma Harley-Davidson. Imprezie towarzyszył Otwarty Zlot Motocyklistów. Mimo niesprzyjającej pogody pasjonaci jazdy na motocyklach przybyli bardzo licznie. Wymieniano doświadczenia, pokazano korzyści jak i zagrożenia płynące z jazdy na jednośladzie. Nie zabrakło też dobrej zabawy.

Na przybyłych dzisiaj do CSP czekały liczne atrakcje. Imprezę rozpoczął pokaz Motocyklowej Asysty Honorowej przy akompaniamencie Orkiestry Reprezentacyjnej z komendy stołecznej Policji. Następnie uczestnicy zlotu i zaproszeni goście zostali przywitani przez kierownictwo biura ruchu drogowego KGP. Wszyscy obejrzeli dwie prezentacje multimedialne. Jedną przygotowali przedstawiciele Harley-Davidson, drugą – policjanci z BRD KGP. Pokazy miały przybliżyć problematykę motocyklową, ukazać zarówno korzyści jak i zagrożenia płynące z jazdy na jednośladzie.

Kolejnym punktem programu był pokaz jazdy na motocyklach w wykonaniu instruktorów policyjnych. Funkcjonariusze prezentowali między innymi ciężkie motocykle HD, które są aktualnie testowane przez funkcjonariuszy z drogówki. Potem odbyły się ćwiczenia na torze przeszkód, a na zakończenie, cieszące się ogromnym zainteresowaniem zawody, w których wzięli udział policjanci i uczestnicy zlotu. Motocykliści musieli pokonać tor przeszkód oraz jak najwolniej przejechać określony odcinek. Zwycięzcą pierwszego konkursu został uczestnik zlotu, drugiego zaś – policjant. Obaj zostali nagrodzeni przez przedstawiciela firmy Harley-Davidson. W nagrodę, w jeden z wakacyjnych weekendów, będą testować te kultowe motocykle udostępnione przez HD.

Podczas imprezy można było zasięgnąć rady i opinii policyjnych instruktorów. Funkcjonariusze z drogówki chętnie udzielali wskazówek, jak radzić sobie z jednośladem w sytuacji zagrożenia na drodze. Mimo kapryśnej pogody wszyscy dobrze się bawili. A motocykliści mogli rozgrzać się pyszna grochówką.

Zobacz więcej zdjęć w galerii

Powrót na górę strony