Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca malucha sparaliżował ruch na drodze

Data publikacji 01.07.2008

Amator jazdy na podwójnym gazie spowodował olbrzymie zagrożenie na drodze prowadzącej z Rogalina do Mosiny. Mężczyzna jechał całą szerokości drogi i tym samym uniemożliwiał jazdę innym uczestnikom ruchu. Po kilku minutach kierowca został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Policjanci otrzymali zgłoszenie, że mężczyzna kierujący fiatem 126p jedzie całą szerokością drogi powodując zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Znajdujący się w pobliżu patrol natychmiast ruszył w kierunku drogi Rogalin - Mosina. Po kilku minutach funkcjonariusze zauważyli nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd, który jechał "zygzakiem".

Policjanci podejmując interwencję próbowali zatrzymać kierowcę. Mężczyzna zaczął zjeżdżać na lewą stronę drogi, na której znajdowali się funkcjonariusze, tym samym zmuszając ich do zjechania na pobocze. Kierowca jechał jednak dalej nie reagując na żadne sygnały do zatrzymania. Po kilkuminutowym pościgu, na jednej z ulic w Mosinie, został zatrzymany.

Funkcjonariusze natychmiast przebadali zatrzymanego kierowcę. Jak się okazało 35-latek miał 2,6 promila alkoholu w organizmie. Na miejsce wezwano policjantów z sekcji ruchu drogowego, którzy zajęli się postępowaniem w sprawie nietrzeźwego kierowcy.

Rafałowi Ch. grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyźnie zabrano również prawo jazdy.
Powrót na górę strony