Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy włamania na konto bankowe w rękach jarosławskich policjantów

Data publikacji 23.10.2023

Jarosławscy policjanci przy współpracy z wrocławskimi funkcjonariuszami, zatrzymali dwóch mężczyzn, 26 i 31-latka podejrzanych o włamania na konto bankowe mieszkanki gminy Chłopice i kradzieży z niego blisko 30 tys. zł. Decyzją sądu obaj mężczyźni zostali aresztowani na trzy miesiące.

W miniony wtorek (17.10.2023) 36-letnia mieszkanka gminy Chłopice została oszukana podczas sprzedaży sukienki za pośrednictwem jednej ze stron internetowych. Kobieta straciła blisko 30 tys. zł.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu. Dzięki ich szybkim i skutecznym działaniom udało się ustalić, że skradzione z konta pieniądze, częściowo zostały wykorzystane przez sprawców. W dwóch sklepach zlokalizowanych na terenie Wrocławia kupili przez internet, elektronikę. Funkcjonariusze byli przekonani, że sprawcy odbiorą zamówiony towar.  

Jarosławscy policjanci wytypowali sklepy, w których został zakupiony towar i nawiązali kontakt z funkcjonariuszami z Wrocławia. Ich współpraca przyniosła efekty. W jednym ze sklepów wrocławscy mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy niczego nie podejrzewając, przyszli po odbiór zamówienia.

26 i 31-latek trafili do policyjnego aresztu. Po sprawdzeniach w policyjnych systemach okazało się, że 26-latek, poszukiwany jest przez trzy jednostki Policji na terenie kraju, w związku z dokonanymi oszustwami oraz posiadaniem narkotyków.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty włamania na konto bankowe i kradzieży z niego blisko 30 tys. zł. Za popełniony czyn grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Jarosławiu zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

W wyniku działań funkcjonariuszy pokrzywdzona mieszkanka gminy Chłopice, w najbliższym czasie odzyska ponad 23 tys. zł.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci sprawdzają, czy zatrzymani nie mają na swoim koncie innych tego typu przestępstw.

(KWP w Rzeszowie / kp)

Powrót na górę strony