Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 24.10.2023

Funkcjonariusz leżajskiej komendy, wracając po zakończonej służbie do domu, uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy renault. Policyjny alkomat wskazał w organizmie 63-letniego mieszkańca Nowej Sarzyny ponad 2 promile alkoholu.

W minionym tygodniu Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku kom. Rafał Młynarski, wracając do domu po zakończonej służbie, zauważył jadące przed nim renault, którego kierowca przy przejeździe kolejowym na ul. Leśnej w Nowej Sarzynie wjechał w słupek sygnalizatora, a następnie próbował cofnąć i kontynuować jazdę. Funkcjonariusz, podejrzewając, że kierowca może być pijany, podbiegł do jego samochodu i uniemożliwił mu dalszą podróż. Z wnętrza auta wydobywał się charakterystyczny zapach alkoholu. Funkcjonariusz przedstawił się i poinformował mężczyznę, że wzywa na miejsce patrol policji.

Przybyli na miejsce policjanci z Komisariatu Policji w Nowej Sarzynie wylegitymowali kierowcę, a także sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazał się nim 63-letni mieszkaniec Nowej Sarzyny. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku przypomina, że kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

(KWP w Rzeszowie / kp)

Powrót na górę strony