Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 72-latka

Data publikacji 24.10.2023

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim otrzymali wczoraj zgłoszenie o zaginięciu 72-latka. Z uwagi na stan zdrowia seniora natychmiast w jednostce ogłoszony został alarm. Jeden z funkcjonariuszy, który odpowiedział na wezwanie, już w trakcie dojazdu do jednostki uważnie obserwował otoczenie. I słusznie, bowiem w rejonie ul. Chrzanowskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim zauważył idącego z psem mężczyznę, przypominającego rysopisem zaginionego. Po chwili okazało się, że był to poszukiwany 72-latek. Mężczyzna cały i zdrowy został przekazany pod opiekę rodzinie.

Wczoraj około godziny 18.30 dyżurny ostrowieckiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 72-latka. Informacje tą przekazała zaniepokojonego rodzina seniora. Z relacji zgłaszających wynikało, że mężczyzna około godziny 16.00 wyszedł z domu na spacer z psem i do chwili obecnej nie powrócił. Ze względu na stan zdrowia 72-latka, a także niesprzyjającą pogodę w ostrowieckiej komendzie podjęto decyzję o ogłoszeniu alarmu i rozpoczęto akcję poszukiwawczą.

Jeden z funkcjonariuszy z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego, który odpowiedział na wezwanie, już w trakcie dojazdu do jednostki uważnie obserwował otoczenie, wypatrując poszukiwanego seniora. W rejonie ul. Chrzanowskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim zwrócił uwagę na idącego z psem mężczyznę, który rysopisem przypominał 72-latka. Było to około 6 km od miejsca zaginięcia. Okazało się, że był to zaginiony ostrowczanin. Mężczyzna został przekazany pod opiekę rodzinie.

Pamiętaj! Nigdy nie wahaj się ze zgłoszeniem zaginięcia na Policji. W przypadku złożenia zawiadomienia o zaginięciu osoby:

  1. Zadzwoń na numer alarmowy 112 lub udaj się do najbliższej jednostki Policji.
  2. Przekaż pełne dane oraz cechy charakterystyczne osoby zaginionej. Jeśli zgłaszasz zawiadomienie w jednostce Policji zabierz ze sobą zdjęcie zaginionego (może być również zdjęcie w telefonie), co umożliwi jak najszybsze podanie rysopisu osoby zaginionej funkcjonariuszowi Policji. Podaj dokładny ubiór zaginionego, w jakim ostatnio go widziałeś.
  3. Ustal, gdzie w ostatnich dniach najczęściej przebywała zaginiona osoba, czy miała ulubione miejsca, w których chętnie spędzała czas sama. Wymień również osoby, u których zaginiona osoba mogła szukać schronienia oraz podaj dane osób, z którymi jest w stałym kontakcie.

(KWP w Kielcach / kp)

Powrót na górę strony