Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy osoby zatrzymane w związku z atakiem na policjantów, agresywny mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu

Data publikacji 24.10.2023

Tymczasowy areszt dla sprawcy czynnej napaści na policjantów z użyciem noża i maczety. Mężczyzna swoim zachowaniem nie chciał dopuścić do zatrzymania kobiety, która była osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat. Łącznie zatrzymane zostały 3 osoby, 28-latek i dwie kobiety. Wszyscy usłyszeli już zarzuty.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali 3 osoby w związku ze znieważaniem i czynną napaścią na funkcjonariuszy podczas wykonywania czynności służbowych.

Policjanci z powiatu bolesławieckiego podjęli działania na terenie jednej z wiejskich miejscowości w gminie Nowogrodziec w celu zatrzymania osoby poszukiwanej za oszustwa, która ma do odbycia karę 2 lat pozbawienia wolności. Pomimo pukania i wielokrotnego wezwania do otwarcia drzwi dla funkcjonariuszy Policji domownicy nie stosowali się do poleceń. W związku z uzasadnionym podejrzeniem ukrycia się we wnętrzu mieszkania osoby poszukiwanej podjęto decyzje o konieczności wejścia siłowego. Po usunięciu zabezpieczeń i wejściu do środka policjanci zostali zaatakowani przez młodego mężczyznę, który wymachując maczeta, a następnie nożem próbował zmusić funkcjonariuszy do przerwania działań. 28-latek groził policjantom uszkodzeniem ciała i pozbawieniem życia oraz znieważył ich, używając wulgaryzmów.

Mężczyzna nie reagował na polecenia zachowania zgodnego z prawem, został obezwładniony i zatrzymany W trakcie działań zatrzymane zostały również dwie kobiety, które znieważyły interweniujących policjantów. Starsza to 62-letnia mieszkanka powiatu bolesławieckiego i młodsza 32-latka, która była osobą poszukiwaną i ukrywała się przed organami ścigania.

Wszyscy zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu, gdzie usłyszeli zarzuty. Mężczyzna odpowie za czynną napaść na funkcjonariuszy Policji oraz groźby i znieważenie. Za czynną napaść grozi kara pozbawienia wolności od jednego roku do lat 10. Natomiast podejrzane usłyszały zarzuty znieważenia funkcjonariuszy Policji, za co grozi kara pozbawienia wolności do roku. Ponadto 32-latka trafił do zakładu karnego, w celu odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności za popełnione oszustwa. Decyzją sądu agresywny 28-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony