Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

71-latka ukradła telefon

Data publikacji 01.07.2008

Policjanci z komendy powiatowej w Sławnie odzyskali telefon komórkowy, który ukradła 71-letnia kobieta. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj. Do 71-letniej kobiety przyszła jej opiekunka, która pomaga jej w codziennych pracach. Kiedy ta zakończyła już swoje czynności, starsza kobieta poprosiła opiekunkę, żeby wyniosła jeszcze śmieci. Wychodząc pozostawiła ona w mieszkaniu torebkę. Kiedy wracała już do domu stwierdziła, że nie ma telefonu komórkowego. Pamiętała że ostatni raz telefon miała w mieszkaniu podopiecznej. Wróciła więc do kobiety i zapytała, czy ta nie ma jej t”komórki”. 71-latka odparła, że nie wie nic na ten temat. Kobieta w tym momencie powiadomiła Policję.

Po przyjeździe na miejsce funkcjonariuszy kobieta nadal twierdziła, że nic nie wie o żadnym telefonie. Policjanci postanowili przeszukać mieszkanie. Podczas przeszukania jeden z policjantów zadzwonił na skradziony telefon, który “odezwał” się w barku zamkniętym na klucz. Klucz od barku posiadała przy sobie Genowefa L., która w chwili, gdy policjant dzwonił na skradziony telefon notorycznie zwiększała głośność w odbiorniku telewizyjnym. Telefon został odzyskany, a kobiecie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony