Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli starszego mężczyznę

Data publikacji 01.07.2008

Rower, butelka alkoholu i paczka papierosów padły łupem sprawców rozboju. To właśnie dla tych przedmiotów został pobity 64-letni mężczyzna. Czosnowscy policjanci na zatrzymanie podejrzanych o dokonanie tego przestępstwa dwóch braci potrzebowali niespełna dwóch godzin. Teraz grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w Górkach przed 21:00. Wtedy to, jak ustalili policjanci, dwóch młodych mężczyzn podeszło do 64-latka i zaczęło go bić. Starszy człowiek na skutek ciosów przewrócił się, ale to nie powstrzymało sprawców. Dalej bili i kopali go żądając, aby oddał pieniądze. Nie oddał, bo nie miał przy sobie żadnych pieniędzy. Napastnicy zabrali więc rower, butelkę alkoholu i paczkę papierosów. Gdy byli zajęci łupem mężczyzna próbował ratować się ucieczką, ale sprawcy dogonili go i znowu zaczęli bić. Uciekli dopiero wtedy, gdy usłyszeli sygnał nadjeżdżającej karetki pogotowia.

Gdy informacja o zdarzeniu dotarła do policjantów, od razu zaczęto wyjaśniać sprawę i ustalać osoby podejrzewane o dokonanie tego przestępstwa. Trop prowadził do dwóch braci: 22-letniego Piotra i 26-letniego Marcina Z. Obaj zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Zanim jednak zostali przesłuchani musieli wytrzeźwieć, ponieważ w chwili zatrzymania pierwszy miał 2,1 promila, a drugi 1,7 promila alkoholu w organizmie. Jeśli potwierdzą się podejrzenia policjantów, mężczyznom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony