Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapobiegli tragedii

Data publikacji 25.10.2023

To była błyskawiczna akcja pszczyńskich policjantów. Dzięki interwencji st. sierż. Marcina Nadolskiego i st. sierż. Krzysztofa Biłopotockiego nie doszło do tragedii. Kobieta, która chciała targnąć się na własne życie, bezpiecznie trafiła pod opiekę lekarzy.

W policyjnej służbie nie ma schematów, każdy dzień jest inny, niepowtarzalny i wyjątkowy. Służba w tej formacji wymaga wiele poświęceń, ale daje również ogromną satysfakcję z niesienia pomocy potrzebującym, szczególnie gdy uda się uratować największą wartość, jaką jest ludzkie życie.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Policjanci wykonywali czynności na miejscu kolizji drogowej, gdy dyżurny skierował ich w trybie pilnym do zgłoszenia, z którego wynikało, że nieopodal jest osoba, która chce targnąć się na własne życie. Mundurowi nie czekając ani minuty dłużej ruszyli na ratunek. Gdy przyjechali na miejsce, od razu udzielili poszkodowanej kobiecie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wezwali pogotowie ratunkowe. Stróże prawa zadbali o jej bezpieczeństwo, a następnie monitorowali jej funkcje życiowe do czasu przebycia służb medycznych.

Zdecydowane działanie st. sierż. Marcina Nadolskiego i st. sierż. Krzysztofa Biłopotockiego z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie pozwoliły uniknąć tragedii.

Każdemu zdarzają się gorsze chwile czy niepowodzenia. Co ważne, nie musimy być sami z naszymi problemami. Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi udzielać pomocy i wsparcia.

(KWP w Katowicach  / kp)

Grafika z informacjami: Jeśli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych: 800 70 2222 Całodobowy Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym 800 12 12 12 Całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 116 111 Całodobowy Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 123 Całodobowy Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych 112 Numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia Inne numery telefonów pomocowych znajdziesz na stronach: www.zapobiegajmysamobojstwom.pl www.zwjr.pl/bezplatne-numery-pomocowe www.pokonackryzys.pl Loga: Instytut Psychiatrii i Neurologii Ministerstwo Zdrowia NARODOWY PROGRAM ZDROWIA

Powrót na górę strony