Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rawscy kryminalni uratowali 23-latka

Policjanci z wydziału kryminalnego rawskiej komendy uratowali mężczyznę, którego zaginięcie zgłosiła rodzina. Z uwagi na posiadane przez funkcjonariuszy informacje, że jego życie może być zagrożone, liczyła się każda minuta. Natychmiastowa reakcja na zgłoszenie oraz profesjonalizm i pełne zaangażowanie policjantów pozwoliło na odnalezienie 23-latka i przekazanie go pod specjalistyczną opiekę.

W środę, 25 października 2023 roku około godziny 1.00 dyżurny rawskiej komendy otrzymał informację od znajomych 23-latka, którzy oświadczyli, że chce odebrać sobie życie. W takich sytuacjach każda minuta jest na wagę złota. Do miejsca zamieszkania zostały natychmiast skierowane patrole policyjne. W komendzie został ogłoszony alarm. Do działań zgłosiło się kilkudziesięciu policjantów oraz druhów z ochotniczych straży pożarnych.

W trakcie poszukiwań panowały trudne warunki. Padał deszcz, nocna pora utrudniała widoczność, a dodatkowo całkowicie ,,urwał” się kontakt z 23-latkiem. To spowodowało jeszcze większą mobilizację wszystkich służb. Po kilku godzinach policjanci wydziału kryminalnego odnaleźli mężczyznę i przekazali pod opiekę specjalistów. Po raz kolejny funkcjonariusze udowodnili, że ludzkie życie jest największym priorytetem.

Pamiętajmy, jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdemu zdarzają się gorsze chwile czy niepowodzenia. Co ważne, nie musimy być sami z naszymi problemami. Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi udzielać pomocy i wsparcia.

(KWP w Łodzi / sc)

Powrót na górę strony