Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pilnie potrzebna krew 0Rh minus! Policjanci odpowiedzieli na apel i podzielili się "życiem"

Data publikacji 25.10.2023

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze oraz Komenda Powiatowa Policji w Słubicach, po raz kolejny w tym roku, zorganizowały akcję krwiodawstwa. Był to odzew na pilna potrzebę zebrania krwi grupy 0Rh minus. Hasło „łączy krew, która ratuje życie, bo tętni w nas dobro”. Połączyło dzisiaj policjantów i mieszkańców Słubic.

W środę  (25 października) pod słubicką komendą Policji po raz kolejny stanął krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze. Tym razem akcje poprzedzał sms z informacją o pilnej potrzebie zebrania życiodajnego płynu z grupy 0Rh minus. Bez zwłoki odpowiedzieli na nią słubiccy policjanci oraz mieszkańcy miasta, i już od rana w poczuciu obowiązku pomocy potrzebującym, stawili się aby kolejny raz móc podzielić się tym najcenniejszym, dającym zarówno nadzieję ale i życie, płynem.

Honorowe krwiodawstwo to nie tylko piękne słowa, to misja i poczucie obowiązku pomagania innym poprzez oddanie krwi, która ma ratować życie. Policjanci wiedzą jak bardzo potrzebna jest krew. To oni bardzo często znajdują się w miejscach, w których w wyniku różnych zdarzeń, zachodzi potrzeba ratowania ludzkiego życia, a często jedynym ratunkiem jest krew. Dlatego też, za każdym razem gdy mają możliwość pomagania poprzez oddanie krwi, stają w gotowości, dzieląc się tym nektarem życia, bo liczy się każda kropla.

 

starszy aspirant Ewa Murmyło

Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

 • Policjant z legitymacją honorowego dawcy krwi
 • Czerwona piłka w ręce mężczyzny podczas oddawania krwi
 • Mężczyzna po zakończeniu oddawania krwi
 • Mężczyzna oddaje krew
 • Policjant oddaje krew
 • Policjant wypełnia kartę informacyjną przed oddaniem krwi

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.47 MB)

Pliki do pobrania

 • 993.56 KB
  Audiodeskrypcja filmu
 • 13.13 KB
  Deskrypcja tekstowa filmu
Powrót na górę strony