Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najechali na wypadek. Pokrzywdzonemu kierowcy policjanci udzielili profesjonalnej pomocy

Data publikacji 26.10.2023

Policjanci, z Wydziału Konwojowego najechali na zdarzenie drogowe, które chwilę wcześniej miało miejsce na drodze wojewódzkiej między Krosnem Odrzańskim a Świebodzinem. Samochód ciężarowy leżał na poboczu, a w kabinie zakleszczony był kierowca. Policjantka i policjant, szybko ruszyli na pomoc, wezwali pogotowie i zadbali o bezpieczeństwo drogowe w miejscu zdarzenia.

Starszy posterunkowy Danuta Borucka oraz młodszy aspirant Damian Radkiewicz — policjanci z Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji poruszali się radiowozem drogą wojewódzką nr 276 między Krosnem Odrzańskim a Świebodzinem. Na 20 km tej arterii komunikacyjnej zauważyli leżący na boku poza drogą pojazd ciężarowy. W kabinie uwieziony był kierowca, który nie mógł się wydostać. Wszystko to było wynikiem wcześniejszego zdarzenia drogowego, który skutkował wywróceniem auta. Policjanci szybko uwolnili 53-letniego kierowcę i udzielili mu profesjonalnej pomocy przedmedycznej.

Równolegle wezwali załogę pogotowia ratunkowego i zajęli się zapewnieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym, aby miejsce zdarzenia było profesjonalnie zabezpieczone. Włączyli światła uprzywilejowania, wystawili trójkąt ostrzegawczy i zorganizowali ruch wahadłowy dla przejeżdżających tą drogą kierowców. Wszystko do czasu przyjazdu służb ratunkowych i patrolu ruchu drogowego.

Swoim działaniem policjanci po raz kolejny wpisują się w hasło #PomagamyiChronimy.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kc)

  • Na drodze w lesie stoi radiowóz. W rowie obok leży ciężarówka
  • Ciężarówka leżąca w rowie
  • Policjantka udziela pierwszej pomocy mężczyźnie
Powrót na górę strony