Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w czasie wolnym uniemożliwili jazdę nietrzeźwemu kierowcy

Data publikacji 26.10.2023

Funkcjonariusze z VI Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali agresywnego, nietrzeźwego kierującego, który swoim stylem jazdy stwarzał poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Zdecydowana i profesjonalna postawa stróżów prawa zapobiegła potencjalnej tragedii.

21 października 2023 roku funkcjonariusz widzewskiego komisariatu wraz z policjantką z tej samej jednostki, poruszając się prywatnym samochodem po terenie Piotrkowa Trybunalskiego, na ulicy Miast Partnerskich około godziny 20.30 zauważył volkswagena, którego kierujący miał widoczne problemy z panowaniem nad pojazdem. Wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa, zajechał drogę, zmuszając innych do gwałtownego hamowania. Nie potrafił utrzymać toru jazdy poruszając się od lewej do prawej krawędzi jezdni.

Policjant, podejrzewając, że osoba siedząca za kierownicą auta jest pod wpływem alkoholu lub innego podobnie działającego środka, bez wahania podjął próbę zatrzymania pojazdu. Jednocześnie zadzwonił na numer alarmowy informując o zdarzeniu oraz aktualnym położeniu pojazdu. Funkcjonariusz, podążając za volkswagenem, wykorzystał pierwszy dogodny moment i gdy tylko kierujący się zatrzymał, natychmiast podbiegł do niego i wyjął kluczyki ze stacyjki, tym samym kładąc kres pijackim ekscesom 45-latka. Mężczyzna, od którego czuć było silną woń alkoholu, był bardzo niezadowolony z takiego obrotu sprawy, i po wyjściu z auta dał temu upust. Stał się agresywny, próbował na zmianę kopać i uderzać pięściami policjantów, jak i świadka, który czynnie włączył się w uniemożliwienie mu dalszej jazdy.

Sprawca nie uspokoił się nawet po przyjeździe funkcjonariuszy z Piotrkowa Trybunalskiego, którzy przeprowadzili z nim dalsze czynności. Mężczyźnie została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu w jego organizmie. Wkrótce może usłyszeć zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, grzywna i sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Odpowie również za szereg wykroczeń, w tym niestosowanie się do poleceń funkcjonariuszy oraz używanie słów nieprzyzwoitych. Dzięki zdecydowanej i profesjonalnej postawie łódzkich policjantów i pomocy świadka 45-latek swoim bezmyślnym i skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem nie doprowadził do tragedii na drodze.

(KWP w Łodzi / kp)

Powrót na górę strony