Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzali towar i sprzedawali paserom

Data publikacji 01.07.2008

Dolnośląscy policjanci zatrzymali kolejne cztery osoby w sprawie dotyczącej zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się wyłudzaniem towarów w systemie sprzedaży ratalnej. Grupa działała na terenie kilu powiatów. W sprawie prowadzonej od 2006 r. skierowano już do sądu materiały z aktem oskarżenia wobec około 100 osób. Kolejne 41 osób po przedstawieniu zarzutów oczekuje na objęcie aktem oskarżenia. Straty powstałe w wyniku przestępczej działalności grupy szacuje się na kwotę, co najmniej 400 tys. zł.

Dzisiaj rano funkcjonariusze weszli do kilku mieszkań na terenie powiatu wałbrzyskiego. Zatrzymali cztery osoby (dwóch mężczyzn i dwie kobiety) w wieku od 30 – 50 lat. Do tej pory do sądu trafiły już materiały z aktem oskarżenia wobec około 100 osób. Kolejne ponad 40 osób po przedstawieniu zarzutów oczekuje na objęcie aktem oskarżenia.

Grupa, której główni organizatorzy (10 osób) zatrzymani już wcześniej, zajmowała się wyłudzaniem towarów w systemie sprzedaży ratalnej, posługując się sfałszowanymi dokumentami o zatrudnieniu i zarobkach. Sprawcy wyłudzali głównie sprzęt komputerowy, ale także sprzęt RTV, AGD czy telefony komórkowe. Sprzęt ten trafiał później do lombardów lub paserów. Role w grupie były podzielone. Część z jej członków zajmowała się "organizowaniem" sfałszowanych dokumentów, inni werbowali osoby - tzw. "słupy", które później za drobną gratyfikacją brały na siebie towar. Grupa działała na terenie kilku powiatów: wałbrzyskiego, świdnickiego, dzierżoniowskiego, wrocławskiego i kamiennogórskiego. Łączne straty powstałe w wyniku przestępczej działalności szacuje się na kwotę, co najmniej 400 tys. zł.

Jeden z zatrzymanych dzisiaj mężczyzn odpowie również za obrót narkotykami. Policjanci podejrzewają go o wprowadzenie łącznie do obrotu, co najmniej 1,5 kilograma amfetaminy.
Powrót na górę strony