Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny pies odnalazł zaginionego 75-latka

Radomscy policjanci prowadzili poszukiwania 75-latka. W poszukiwaniach brał udział także policyjny przewodnik z psem Naditem, który podjął trop i odnalazł mężczyznę. Dzięki pomocy czworonoga mężczyzna wrócił do swojego domu, gdzie zaopiekowała się nim rodzina.

W miniony weekend policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 75-latka. Rodzina poinformowała, że mężczyzna nie wrócił do domu i nie ma z nim kontaktu. Po otrzymanej informacji radomscy policjanci natychmiast rozpoczęli działania. Sprawdzali każdy ślad i sygnał mogący pomóc w odnalezieniu zaginionego. Do funkcjonariuszy zaangażowanych w poszukiwania dołączył przewodnik aspirant Wojciech Gryzło z psem. Ustalono, że mężczyzna widziany był na osiedlu Michałów.

Do szczęśliwego zakończenia poszukiwań kluczowy okazał się policyjny czworonóg. Pies po zapoznaniu się z zapachem z odzieży przekazanej przez rodzinę zaginionego mężczyzny, pomimo trudnych warunków atmosferycznych podjął trop. Doprowadził swojego przewodnika do jednego z zaparkowanych aut, gdzie siedział zaginiony mężczyzna. Dzięki pomocy Nadita 75-latek wrócił do swojego domu i zaopiekowała się nim rodzina

To nie pierwszy sukces 5-letniego owczarka belgijskiego w ratowaniu ludzkiego życia.

(KWP w Radomiu / sc)

  

Powrót na górę strony