Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch mieszkańców Legnicy usłyszało zarzut kradzieży infrastruktury kolejowej

Data publikacji 26.10.2023

Legniccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei zatrzymali dwóch mężczyzn na gorącym uczynku kradzieży trakcji kolejowej. Jeden z zatrzymanych był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa, dodatkowo policjanci udowodnili 39-latkowi 3 inne kradzieże. Funkcjonariusze zabezpieczyli część skradzionego mienia, a wysokość poniesionych strat opiewa na kwotę 60 tys. złotych.

Odpowiednia reakcja i czujność funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Legnicy i Straży Ochrony Kolei przyczyniła się do zatrzymania na gorącym uczynku dwóch mężczyzn w wieku 39 i 49 lat, którzy dokonywali kradzieży metalowych elementów nieczynnej trakcji kolejowej. Legniczanie przecięli i chcieli ukraść około 50 metrów sieci trakcyjnej na szlaku Piekary Wielkie Legnica Wschód powodując straty w wysokości 9 tysięcy złotych.

Ponadto w toku wykonywanych czynności policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu na podstawie zebranego materiału dowodowego, udowodnili jednemu z nich dokonanie kilku kradzieży infrastruktury kolejowej. Mężczyzna kilkanaście dni temu ukradł w różnych miejscach na terenie Legnicy kilkaset metrów drutów jezdnych, nośnych stanowiących nierozłączny element części infrastruktury kolejowej. Łączne straty, jakie spowodował opiewają na kwotę 60 tysięcy złotych.

39-latek usłyszał łącznie 4 zarzuty kradzieży w warunkach tzw. recydywy, do których się przyznał. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 7,5 roku więzienia. Jego wspólnik 49-latek usłyszał zarzut kradzieży, który jest zagrożony karą do 5 lat pozbawienie wolności.

(KWP we Wrocławiu / kc)

  • infrastruktura kolejowa
  • infrastruktura kolejowa leżąca na torach
  • infrastruktura kolejowa
Powrót na górę strony