Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani ostrzelali budynek

Data publikacji 01.07.2008

Policjanci z Międzyzdrojów zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy zniszczyli elewację budynku i uszkodzili dwa okna. Wandale w czasie zorganizowanej na swoim podwórku libacji alkoholowej rzucali butelkami i szklanymi słoikami. Strzelali też plastykowymi kulkami z broni pneumatycznej. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Międzyzdrojach zostali powiadomieni o zakłóceniu ciszy nocnej. Młode osoby zamieszkujące w sąsiedztwie zgłaszającego zorganizowały imprezę na podwórku. Głośna muzyka oraz dobiegające z podwórka krzyki zmusiły sąsiadów do powiadomienia Policji.

Imprezowicze na widok policjantów uciekli do domu i zamknęli drzwi. Jednak po odjeździe policjantów rozgniewane towarzystwo obrzuciło ścianę budynku sąsiadów butelkami i słoikami. Następnego dnia pokrzywdzeni złożyli zawiadomienie o uszkodzeniu elewacji budynku i szyb w dwóch oknach.

W czasie czynności przeprowadzonych na miejscu, policjanci ustalili, że uszkodzone szyby w oknach ostrzelane zostały plastykowymi kulkami z broni pneumatycznej. Niesforni sąsiedzi twierdzili, iż takiej broni nie posiadają. Jednak w trakcie przeszukania mieszkania policjanci znaleźli dwie sztuki broni pneumatycznej, na które pozwalanie nie jest wymagane.

18-letni Joachim T oraz 20-letni Paweł P. zostali zatrzymani. Teraz odpowiedzą za zniszczenie mienia oraz stosowanie gróźb wobec pokrzywdzonych.
Powrót na górę strony